Zlatý víkend s hořkou příchutí

16.06.2017 18:17

 

Poslední květnový víkend se konaly dva závody, v sobotu proběhlo třetí kolo Krušnohorské ligy v Klášterci nad Ohří a v neděli byla zahájena prvním kolem Podřipská liga ve Štětí.

Do Klášterce dorazilo 14 týmů mužů a 10 družstev žen. V obou kategoriích se představila i naše družstva.

Kluci po dvou závodech s nulou konečně zabodovali. Hned tří týmy se vešly do 0,1 vteřiny a bohužel my jsme byli až ti třetí. Celkově na nás tedy zbylo 7.místo s časem 19:13 a 4 body. Z vítězství se mohli radovat kluci z Chrášťan, dále SDH Štrbice a SDH Sloup.

Kikinky se po pomalejším startu ligy také zvedly. Holky předvedly parádní útok a s časem 17:59 vybojovaly 1.místo. Tím se posunuly na průběžné čtvrté místo. Jako druhé skončila děvčata s Chrášťan a třetí SDH Obora.

 

 

O den později se rozjela Podřipská liga ve Štětí. Na závod dorazilo celkem 31 družstev    (M 19 + Ž 12). Z našich družstev se představily Kikinky a mužské běčko.

V TOPce se béčko i přes delší pauzu neztratilo a kluci vybojovali 6.místo s časem 22:79 (PP 20:33). První místo získaly Štrbice B, dále mix týmů Slavná Nová Země a třetí Mělník – Blata.

Naše holky pokračovaly tam, kde skončily den předtím. Opět první místo s časem 19:84. Ale bohužel kvůli porušení pravidla o půjčovaní jim byly odečteny body, takže skončily s nulou. Druhé místo získala domácí děvčata a třetí příčku obsadil SDH Předonín.

V kategorii ŘÍP to už bylo pro kluky horší. Po neplatném pokusu skončili na posledním děleném 16.místě. Stupně vítězů obsadili kluci z Hrobců, druhé místo získali muži z SDH Mělník – Blata a první příčku vybojoval SDH Předonín B.

Třetí útok za víkend a opět první místo pro Kikinky s krásným časem 18:86. Ale stejně jako v TOPce skončily holky bez bodu. Na druhém místě skončila děvčata z SDH Mělník – Blata a na třetím místě SDH Štrbice.