Závěr Extraligy ČR a další kolo Krušnohorské ligy

24.08.2017 13:57

 

O víkendu 19. a 20. srpna proběhla dvě závěrečná kolo Extraligy ČR v PÚ a deváté kolo Krušnohorské ligy. Sobotní extraligový závod byl v režii hasičů z Radimovic a neděle proběhla v Podsedicích pod hlavičkou hasičů z Chrášťan, kteří extraligu spojili s KL.

Jelikož měly Kikinky volnou sobotu, vyrazily zkusit štěstí do Radimovic. Na kluzkém náběhu daly holky základnu v pořádku a už jen srazit terče. Útok byl proveden v docela rychlém tempu, jen bohužel pomalejší voda způsobila čas až 18:83. Gabča nedostala vodu v pravý čas a to jí rozhodilo a nedokázala lépe srazit. Vlevo byl čas 17:75. Ale i tak hezké 9. místo na premiérovém závodě Kikinek na extralize.

 

 

V neděli už šlo Kikinkám o mnohem víc. Jelikož byl závod extraligy zařazen do KL, nemohly si dovolit zaváhat. Holky opět zacvakaly na základně na jedničku a mohly frčet dopředu. Bezchybným útokem dokázala děvčata zastavit časomíru v čase 17:35, vlevo dokonce 16:94. Tímto časem Kikinky vybojovaly v rámci KL krásné 2. místo za domácími Ladies. Holky se také jako jediné, když nebudu počítat chrášťanské děvčata, přihlásily do EXČR. A zde jim čas vynesl krásné 5. místo mezi družstvy, které extraligu běhají pravidelně.

Holky tedy na EXČR osudu určitě neudělaly a s trochou štěstí by mohly bojovat mezi špičkou ČR o medailové příčky. Uvidíme v příští sezóně.

 

 

Na závěr bych chtěl pogratulovat holkám z Chrášťan, které obhájily titul v rámci EXČR i KL a zaslouženě mohly slavit. A dále klukům z Oponešic, kteří se stali mistry EXČR.