Sobota plná požárních útoků

09.06.2015 20:25

Další dvě kola podřipské ligy a poprvé liga žáků byly k vidění v sobotu 6.6.2015 v Hrobcích. První kolo proběhlo jako obvykle od 10.00, poté přišly na řadu útoky dětí a od 22.00 druhé kolo jako noční závod.

Dopolední závod

Do prvního závodu bylo přihlášeno 10 týmů mužů a 9 týmů žen. Vše bylo připraveno, počasí přálo (až moc J), závod mohl začít. V kategorii TOP-muži se na 5. místo zařadili kluci z Černuce za čas 21:38. Další v pořadí skončili muži SDH Štrbice s časem 21:08. Naši kluci brali 3. místo a letos podruhé skončili na pohárových příčkách, výsledný čas 20:78 (LP 20:74). Druhý nejlepší čas (19:07) předvedli kluci PS Předonín a první místo obsadili domácí muži SDH Hrobce s časem 18:77. Po mužích byly na řadě ženy a kategorie TOP. Třetí místo patřilo děvčatům z SDH Předonín za čas 28:45. Jako druhé skončily Jarmily z Černuce s časem 25:64 a první příčku obsadily naše Kikinky, výsledný čas 21:92 (LP 21:35). Po TOPce přišel na řadu Říp. Na 4. místě skončili kluci z PS Předonín s časem 17:96. Bronzovou příčku obsadili muži SDH Černuc, celkový čas 17:87. Naši kluci po třetím místě v TOP poskočili v Řípu ještě o stupínek výš a brali druhé místo, čas 17:54 (PP 17:30). A první skončili, stejně jako v TOP, muži z SDH Hrobce s časem 16:14. U žen na 3. místě skončily domácí děvčata s časem 24:13. SDH Dřemčice a pěkné 2. místo, čas 22:19. Druhá kategorie, druhé vítězství a Kikinky s Nových Dvorů s časem 21:94 (LP 18:68).

Závod žáků

Po skončení první částí nabytého dne byli na řadě žáci. Každé družstvo má dva pokusy a oba jsou bodované. O své první body zde závodily týmy SDH Nové Dvory, SDH Předonín a SDH Černouček. V prvním pokusu na 3. místě skončili naši žáčci s časem 106:54. Druhé místo obsadil tým SDH Předonín, čas 26:65 a první byli žáci z Černoučku a čas 24:29. V potaz musíme brát, že našim dětem je od 4 do 13 let oproti starším z týmů svých soupeřů J. Druhý pokus vyhráli opět žáci SDH Černouček s časem 25:24 a druhé místo si rozdělili žáci SDH Předonín a SDH Nové Dvory za neplatné pokusy.

Předání pohárů, medailí a mohla přijít na řadu odpolední siesta pro nabrání sil na noční soutěž.

Noční závod

Na noční soutěž dorazilo 22 týmů po 11 u žen i mužů. A opět i naše Kikinky a naši kluci. Po slavnostním zahájení mohl vyrazit na start první tým. Tradičně jako první mužská kategorie TOP. Na 4. místě skončili muži SDH Hrobce „B“ s časem 25:34 a na třetím místě hrobecké „Áčko“ za čas 21:59. Opět pohárové umístění pro naše kluky za 2. místo a výsledný čas 21:14 (LP 19:94). A na nejvyšší stupínek se postavili muži z PS Předonín s časem 19:14. V TOP-ženy se jako třetí umístily Berušky Chloumek s časem 23:64. Kikinky skončily s výsledným časem 21:46 (LP 20:46) na druhém místě. Do závodu se zapojily i soupeřky Kikinek z Krušnohorské ligy, děvčata z Touchovic. Jejich čas 20:59 a první příčka v TOPce. Chvíli po půlnoci se rozjela druhá kategorie Říp. V té patřilo 4. místo našim klukům za čas 18:00 (LP 17:77). PS Předonín obsadil třetí příčku s časem 17:90. Klukům z Černuce patřilo 2. místo, terče sraženy v čase 17:14. A první, dnes už po třetí nejlepší umístění, domácí SDH Hrobce a čas 16:54. Kategorie Říp ženy a třetí místo pro Sniperky - Jarmily z Černuce, čas 22:12. Na druhém místě skončily domácí ženy SDH Hrobce s časem 21:46. Stejně jako domácí muži i Kikinky dokázaly dnes po třetí vyhrát a za čas 20:21 (PP 19:61) jim patřilo 1. místo.

Po třech kolech PHL patří našim mužům v kategorii TOP průběžné druhé místo ze ztrátou 1 bodu na Hrobce a v kat. Říp průběžné třetí místo. Kikinky obě kategorie vedou i přesto, že se prvního kola neúčastnily.

Děkujeme Tomáši Korbelovi (Zeměchy), Lukáši Jalamudisovi (Štrbice), Vojtovi Rajnohovi (Předonín), Šárce Preisové (Dřemčice), Sabině Černé (Třebenice) a Martině Radošové (Touchovice) za pomoc našim týmů při sobotních závodech.

Celkové výsledky:             DENNÍ                   NOČNÍ

Videa na odkazu:             SDH Nové Dvory