První vítězství KIKINEK na KL

07.08.2015 15:44

V neděli 2.8. proběhlo šesté kolo krušnohorské ligy, které bylo pod hlavičkou SDH Chrášťany. Po sobotním závodu v Měrunicích jsme se přesunuli do nedalekých Podsedic. Počasí přálo, tak jsme si řekli proč nepřespat na místním hřišti. V podvečer jsme se mohli i podívat na trénink holek z Chrášťan a kluků z Bezděkova pod Třemšínem, kteří jsou úřadujícími mistry Extraligy ČR v PÚ.

Do závodu bylo přihlášeno 30 hasičských družstev (M – 21, Ž – 9), která dorazila bojovat o body do celkového hodnocení KL a nádherné poháry a medaile. Po slavnostním nástupu mohlo vše začít.

Nám se útok opět nepodařil. Luky na proudu nezvládl zapojit proudnici a díky tomu až 17. místo s časem 23:37. Trochu přeskočím až na TOP-5 týmů. Na pátém místě skončili kluci ze Lhenic s časem 18:02. Pro nepopulární čtvrté místo si doběhli chlapi z SDH Jimlín za čas 18 rovných. Bronzové medaile získali kluci z SDH Únětice s časem 17:07. Domácí kluci z Chrášťan vyběhli na trať jako první a nasadili laťku hodně vysoko s časem 16:63, který ale bohužel pro ně stačil jen na stříbro. Mistři Extraligy Bezděkov pod Třemšínem, na které se určitě všichni těšili nejvíc, předvedl parádní útok s časem 16:17, kterým vylepšili i dosavadní rekord ligy a tím pádem brali zlaté medaile.

U holek na 5. místě skončilo družstvo Luky-ho-lky (Třebenice) s časem 22:25. Čtvrtou příčku získaly domácí Chrášťany za výsledný čas 21:09. Dále na třetím místě skončily holky z SDH Obora s časem 20:12. Stříbrné medaile putovaly do Touchovic za čas 18:57. A na konec to nejlepší. Kikinky, které se už druhou sezonu pohybují okolo stupňů vítězů, dokázaly poprvé vyhrát závod krušnohorské ligy!!! Holkám, dá se říct, všechno klaplo a svůj útok dokončily v čase 18:21 a po zásluze si odvezly zlaté medaile.

Po skončení hlavní části soutěže proběhlo finále šesti nejlepších týmů na 2B (3+3). Ženy v něm byly zvýhodněny 2 vteřinami. Našim holkám se finále moc nepovedlo s časem něco kolem 20 vteřin. Medaile za nejlepší tým dne si odvezli kluci z Únětic za čas  14:??.

Když to shrnu, soutěž proběhla ve velkém stylu a opravdu se povedla a pořadatelům patří obrovské uznání!!!

Další kolo KL proběhne 29.8.2015 v Srbicích od 15:00.

 

Celkové výsledky ze závodu najdete zde!

 

SDH Bezděkov pod Třemšínem a Kikinky

 

Lukyho póza