Obě družstva v Klášterci zabodovala

30.05.2016 16:52

Po dvoutýdenní pauze proběhlo 28. května další kolo KL v Klášterci nad Ohří. Závod probíhal, jako každý rok, na fotbalovém hřišti, které je vždy perfektně připravené. Po předchozích dvou „zimních“ kolech se počasí vydařilo. Do závodu se přihlásilo 14 mužských a 7 ženských družstev.

Po slavnostním nástupu již tradičně vyběhli na trať muži. Jako první šli na start kluci z SDH Chrášťany a nasadili laťku hodně vysoko. Výsledný čas 16:87 a nakonec i celkově první místo. Za nimi skončili loňští vítězové ligy kluci ze Slavětína s časem 18:21 a třetí místo vybojovaly SDH Srbice s časem 19:15. Na nás zbilo bohužel až 8.místo a 3 body do celkového hodnocení KL. Lukáš na pravém proudu nedoběhl a prostříkl až na čas 21:74 (LP 18:47). Stále máme v našich pokusech rezervy, ale kdyby nám padaly časy jako na prvním proudu, byli by jsme spokojení. Tak snad příště.

Po zkrácení dráhy přišly na řadu ženy. Na prvním místě skončily děvčata z Touchovic s časem 17:57. Favoritky závodu SDH Chrášťany vybojovaly 2. místo s časem 18:71. Po třech neúspěšných závodech se zvedly i naše holky a pouhou desetinu sekundy skončily na třetím místě. Výsledný čas 18:82 (LP 18:35). I přes zisk 5 bodů zůstávají stále na děleném posledním místě s SDH Duchcov. Pokud se už nebude déle kazit, stíhací jízda na čelo může začít.

 

Příští kolo se uskuteční 4. června v Srbicích.

 

Videa najdete pod tímto odkazem: YOUTUBE