Neúspěšný start Krušnohorské ligy

24.05.2016 18:19

14. a 15. května jsme otevřeli letošní ročník Krušnohorské ligy, který jsme se po tříleté pouze rozhodli opět odjet celý společně s našimi děvčaty. První závod proběhl ve Lhenicích a druhý ve Štrbicích. Počasí zrovna moc nepřálo, ale i tak jsme byli svědky některých parádních útoků, dokonce i vylepšení rekordu ligy.

Ve Lhenicích jsme dopadli ještě celkem dobře, v konkurenci 17 týmů jsme obsadili 7.místo s časem 19:35 (na levém terči 18:52). Vše i s novým strojníkem Danem proběhlo v pohodě, tak jsme mohli být spokojení. Na stupních vítězů skončili na třetím místě kluci s SDH Chrášťany s časem 18:56, druhé místo obsadili domácí muži (18:45) a na první příčku získali kluci z SDH Bezděkov pod Třemšínem s výsledným časem 17:01.

Našim holkám se už tak moc nedařilo. S výsledným časem 60:08 (vpravo 19:74) skončily na posledním 7. místě. Nutno dodat, že čas způsobilo zranění Šárky na levém proudu. Třetí místo obsadily děvčata z Duchcova s časem 22:14. Na druhé místo vyšplhaly holky z SDH Chrášťany s časem 20:42 a první příčku vybojovaly děvčata z Obory s časem 20:08.

Po skončení soutěže žen jsme se ještě zúčastnili závodu o pohár SDH Lhenice. Díky odstoupení dvou týmu jsme se dostali mezi pět nejlepších družstev dne. S časem 16:79 jsme obsadili druhé místo. Pohár získali kluci z Jimlína s časem 15:33.

Tím se uzavřel první závod KL a mohli jsme se chystat na druhý den do Štrbic.

Štrbický závod proběhl dvoukolově. První kolo v podání domácího SDH a druhé v podání SDH Bříza. Takže jsme se mohli těšit na dvojitou porci požárních útoků.

Tento závod nám už moc nevyšel. Z 19 týmů jsem skončili až na 14. místě s časem 21:61 (levý terč 18:63). Bohužel Tomáš napravo prostříkl a byl z toho takovýto výsledek. Třetí místo obsadili domácí kluci s časem 17:53. Na druhé příčce skončili bezděkovští s časem 16:86 a první místo vybojovali chlapi z Renmotoru Jinolice s časem 16:57.

Holkám se nepovedl ani druhý závod. Verči zaváhání na rozdělovači znamenalo až 6. Místo s časem 38:10. Jediné pozitivní byl první bodík na kontě. Třetí místo získaly holky ze Lhenic s časem 18:29. Na druhé příčce skončily děvčata z Obory(18:15) a první místo vybojovaly holky z SDH Chrášťany s časem 16:01. Tímto časem stanovily nový rekord KL v kategorii žen.

Druhé kolo proběhlo tedy pod taktovkou SDH Bříza. Pro nás opět čtrnácté místo, tentokrát bohužel neplatný pokus. Aleš, stejně jako Verča, zaváhal na rozdělovači, se kterým už se nedokázal poprat. Stupně vítězů ovládla extraligová družstva. Na třetím místě skončili muži z Unětic s časem 17:39. Druhé místo získali kluci z dalekého Plumlova za čas 16:84 a podruhé zvítězili borci z Renmotoru Jinolice s časem 16:78.

A další nezdar, zaváhání někde opět u rozdělovače a opět poslední místo našich děvčat s časem 45:64. Na stupních vítězů se sestupně umístila družstva SDH Obora (21:88), SDH Lhenice (19:72) a SDH Chrášťany (16:74).

Po třech kolech KL jsme tedy získali 4 body a průběžné čtrnácté místo, holky pouze 1 bod a průběžné poslední sedmé místo. Snad se bude více dařit v příštích závodech. Další kolo proběhne v Klášterci nad Ohří 28. května.