Kikinky se staly vicemistryněmi Krušnohorské ligy!!!

22.09.2015 18:24

Poslední závod KL proběhl 19. září v Jimlíně, kde samozřejmě nemohly naše Kikinky chybět. Po úspěchu z Křešic jsme se připojili i my kluci. Do soutěže bylo přihlášeno 11 mužských a 7 ženských týmů.

 

Jako první na trať vyběhli domácí borci z Jimlína a svůj pokus dokončili v čase 18:63. My jsme přišli na řadu jako třetí. Na základně se trochu zadrhli Aleš s Kubou. Kratší béčka zavinila, že Aleš si udělal letecký den a nestihl hned zavřít prostřední kohout na rozdělovači a tím pádem se nám pomaleji dostala voda k terčům, ale i tak docela pěkný čas 19:87. Po nás nastoupili kluci ze Slavětína. S časem 17:48 se zařadili na průběžné první místo. Pár útoku po nich nastoupilo štrbické „béčko“, které dokončilo v čase 19:21. Kluci z Chrášťany se drželi hesla „To nejlepší na konce“ a s časem 17:46 vybojovali první místo. Nám tedy v Jimlíně patřilo šesté místo s časem 19:87, které jsme brali jako úspěch. Dále Štrbice, Štrbice „B“, Jimlín, Slavětín a Chrášťany.

Kikinky před závodem ztrácely na celkové druhé místo 4 body na Touchovice, které startovaly jako první. Jejich čas 18:02 vypadal na to, že si druhou příčku udrží. Ale Kikinky se nezalekly a předvedly parádní útok s výsledným časem 17:63, Bára napravo dokonce 16:21. Pro holky to byl i jejich zatím nejrychlejší čas. Teď už jen stačilo, aby se mezi ně a Touchovice někdo dostal. Poslední, stejně jako jejich kluci, vyběhly holky z Chrášťan. Jejich první terč se zastavil v čase 16:94, ale nakonec výsledný čas 17:77. A bylo rozhodnuto. Díky zaváhání chrášťanských děvčat mohly Kikinky slavit první místo a co víc, staly se vicemistryněmi Krušnohorské ligy pro rok 2015.

 

Po hlavním závodů přišla na řadu ještě doplňková soutěž o mistra dráhy SDH Jimlín na 2B. Zúčastnilo se jí prvních pět družstev obou kategorii. Díky absenci štrbického „áčka“ jsme se mohli zúčastnit i my. S Kikinkami „na zadku“ a Tondou z Černuce na béčkách jsme si vylepšili náš rekord na 16:80, takže opět spokojenost.

Kikinky ovládly i tuto soutěž a v Jimlíně slavily podruhé. A stejně jako v předchozím pokusu, tak i v tomto si vylepšily svůj rekord na skvělých 17:25, Šárka vlevo 17:04.

A jak je to tedy s celkovým pořadím? Po posledních dvou kolech jsme získali 15 bodů a vyhoupli se až na 12. místo a to jsme opravdu nečekali. Třetí místo patří Štrbicím, druzí skončili kluci z Chrášťan a mistry ligy se stali kluci ze Slavětína.

U holek na třetím místě skončily SDH Touchovice. Jak už jsem zmiňoval tak vicemistryněmi se staly naše Kikinky. A mistrovský titul obhájily holky z Chrášťan.

Za mě určitě nejúspěšnější ročník KL, i když jsme odjeli jen tři závody, dokázali jsme si, že můžeme konkurovat zkušenějším týmům a bojovat o stupně vítězů. U Kikinek není co dodat, skvělá sezóna, ale na to už jsme zvyklí. :-)

 

Fotky ze závodu naleznete ve fotogalerii.