Je to tam!! Bedna na KL pro obě družstva!!

16.09.2015 17:49

Po skončení PHL jsme s děvčaty vyrazili do Křešic na předposlední závod KL, který se konal 12. záři v hasičském areálu u Labe. Cíl byl pro oba týmy jasný, Kikinky zabojovat o medaile a my získat nějaký ten bodík, aby jsme se odpoutali ode dna celkového pořadí KL.

 

Na řadu jsme šli čtvrtí, takže byl čas se rozkoukat. Jako první se na start postavili kluci ze Štrbic, kterým se útok, po chybě na beckach moc nepovedl, a skončili až na devátém místě. Před námi vyběhli kluci ze Slavětína. Po povedeném útoku s časem 17:73 se zařadili na 1. místo, které už uhajili. A pak už přišla řada na nás. Tak trochu jsem věřil, že by jsme mohli podat nějaký solidní výkon. No a povedlo se. Skvělá práce Jardy s plynem na stroji nám zajistila čas 18:85 (PP 18:53) a vylepšení osobáčku skoro o vteřinu. Mírné prostřiky byly na obou terčích, ale i tak jsme se spokojeně zařadili na druhé místo za Slavětín. A už jen doufat, aby jsme se moc nepropadli. S napětím jsme sledovali další týmy a jejích časy. Chvíli po nás byli na startu kluci ze Lhenic. Na prvním terči se zobrazil čas 18:42, ale kvůli prostřiku napravo se zařadili za nás s časem 19:26. Kluci z Chrašťan dokončili svůj pokus v čase 18:17 a vtlačili se mezi nás a Slavětín na druhé místo. Po několika pokusech přišli na řadu chlapi z Jimlína, od kterých jsme čekali slušný čas a případnou ztrátu třetího místa. První terč se zastavil v čase 17:71, ale po velkém prostřiku vpravo byl výsledný čas pro SDH Jimlín až 19:31. První místo tedy pro SDH Slavětín, druhé místo pro SDH Chrášťany. My jsme mohli slavit náš první pohár na KL za třetí místo a rekord 18:85. Spokojenost.

 

U žen, stejně jako u mužů, není ještě o prvních třech místech rozhodnuto. Takže tento závod mohl holky přiblížit, nebo i oddálit, k titulu KL. V boji o něj jsou SDH Touchovice, SDH Chrášťany a Kikinky. Z těchto třech vyběhly jako první holky z Touchovic. Na prvním terči se rozsvítil čas 16:85, ale bohužel levá proudařka zaspala na základně a její čas byl až 26:47 a tím 7. místo a 0 bodů. Chrášťanské děvčata předvedly další ze svých skvělých útoků a s časem 16:69 si zajistily 1. místo. Kikinky si zatím drží průběžné třetí místo a posledními výsledky se přibližují k druhému. K tomu jim pomohl i pěkný čas 18:17 v Křešicích a 2. místo v tomto závodě. Vše se rozhodne až v posledním kole. Stupně vítězů uzavřely ženy z Duchcova s časem 19:47.

 

V sobotu 19. září bude poslední kolo v Jimlíně, kde se opět představíme společně s našimi děvčaty.

 

Videa najdete na hlavní strance pod značkou YouTube.