Jak se letos vede Kikinkám

17.08.2018 10:29

Celou zimu jsme poctivě trénovaly atletiku, abychom byly na sezónu co nejlépe připravené, přesto se nám letos moc nedaří. Důvodem je, že o požární sport není v této době moc zájem a je nás čím dál tím méně ale i přesto se snažíme tým udržet a jezdit na závody.

Na první závod v této sezóně jsme se vydaly 12. května. V ten den jsme stihly odběhnout dokonce dva závody. První jsme navštívily závod Podřipské hasičské ligy ve Štětí, kde se běžely dva útoky. V kategorii 2B TOP jsme vyhrály první místo s časem 18:39 a v kategorii ŘÍP taktéž první místo s časem 19:34. Ještě v ten den jsme se zúčastnily závodu Krušnohorské ligy ve Lhenicích, tam nás štěstí opustilo a obsadily jsme poslední 5. místo s časem 22:95.

Další závod se konal o týden později, tedy 20. května ve Štrbicích. Ani tam se nám příliš nedařilo a skončily jsme na 4. místě s časem 24:40.

O týden později jsme se těšily na závod Krušnohorské ligy do dalekého Klášterce nad Ohří. Tam se nám totiž vždycky dařilo, bohužel letos to nevyšlo podle našich představ a obsadily jsme 4. místo s časem 20:60.

Na dalším závodě Krušnohorské ligy 2. června, jsme závodily jako domácí tým, protože se závod konal u nás v Nových Dvorech. Zde nás bohužel zradila technika a skončily jsme na 7. místě s časem 26:59.

Tímto závodem nastala Krušnohorské lize přestávka a přišli na řadu závody Podřipské hasičské ligy.  Další závod se konal 9. června v Měrunicích, jelikož se nám na podřipské lize daří tak jsme v kategorii 2B TOP obsadily 2. místo s časem 18:92 a v kategorii ŘÍP 1. místo s časem 17:65. Další závod se konal 16. června v Hrobcích, toho jsme se ale bohužel nezúčastnily.

30. června jsme se zúčastnily závodu Podřipské hasičské ligy v Předoníně. V kategorii 2B TOP jsme s časem 18:76 obsadily 2. místo a v kategorii ŘÍP 4. místo s časem 19:61. V tento den, jsme soutěžily ještě na nočních závodech ve Štrbicích, které se pořádali už osmnáctým rokem. Závod je specifický tím, že muži i ženy běží dlouhou trať, tedy na 3B. Podle pravidel tohoto závodu jsme se museli zúčastnit v kategorii muži, protože v našem týmu závodili 3 muži z Brozan. Obsadily jsme tedy 9. místo.